fbpx
Lato prziszło, sebuj sie!
Tak rychtyk

Lato prziszło, sebuj sie!

Na dobre zacznył sie czas urlopów, klary i laby. Jedni pojadōm nad morze, drudzy w góry a jeszcze inksi nad jeziora. Je nojlepszy czas coby dać naszym szłapkōm trocha luzu i niechać zandale w kōncie. Szpacyry po piosku eli dreptani po trowie na zegródce – procno rzecz! Toć że trza zaglōndać pod nogi coby jaki szkło sie nie wbiyło abo coby osy nie nadepnyć ale jak dosz pozór to wszysko bydzie dobrze 🙂 Ôbocz co ci przidzie dobrego z chodzynio po bosoku.

Masaż stóp

Wpływo zocnie na organy wewnętrzne i poprawio ukrwieni. Jak mosz sztyjc zimne szłapki to lyź boso, bydziesz mieć procny, naturalny masaż.

Lato prziszło, sebuj sie!Poprawa samopoczucio

Poszpacyruj trocha bez szczewików to bydziesz widzieć jako sie fajnie poŏnaczy Twój humor 🙂

Zahartowani

Zimno woda wzmacnio organizm beztuż szpacyrek krajym morza poprawi Twoja odporność.

Ćwiczyni uważności

Skiż tego że na stópkach momy moc połączeń nerwowych, przi łażyniu po bosoku fest czujymy nawierzchnia a to nom dostarczo dużo nowych doznań kiere som nieosiągalne jak chodzimy w szczewikach. Momy ganc inksze odczucia i beztuż noreszcie zaczynōmy sie skupiać na tym co czujymy i co nom dowo bezpośredni kontakt z zolōm. Wiyncy o uważności przeczytosz tu.

Lato prziszło, sebuj sie!Relaks

Chodzyni po bosoku rozluźnio muskle i sprawio że generalnie luzujymy. Bele yno sie nie smykać podle pasieki z ulami 😉

Jak cie mierzi coby lotać boso po zegrodzie to choć aby popróbuj doma sebuć lacze i mieć eli tela kontaktu z zolōm. Ôboczysz, bydziesz rady! Jo sie zaros sebuwōm i leca drap na trowa! Sebuj sie też!

2 comments

  1. CE moi

    at

    Dobry przepis na ta zista. Mom drobno uwaga. Na Śląsku borówki zawsze były czerwone (borówka brusznica) a czorne, to jagody. Porzeczki po śląsku zwane są jagódkami. Te zaś mogą być: biołe, czorne i czerwone.

  2. at

    To dobrze, że fest lubia chodzić po bosoku 🙂
    Nojlepsze zdani: „Bele yno sie nie smykać podle pasieki z ulami” :D:D:D

Dodaj komentarz